Aktuálně

 • V Polabinách rostou nové ovocné stromy

  Městský obvod Pardubice II v uplynulých dnech vysadil na pravém břehu Labe u slepého ramene poblíž ulice Lonkova nový ovocný sad.

 • Koupaliště Cihelna projde rozsáhlou opravou

  Zastupitelé města i díky podpoře zástupců hnutí ANO 2011 podpořili investiční záměr opravy koupaliště Cihelna.

 • Město se připravuje na revitalizaci bytového domu v Husově ulici

  Zastupitelstvo města Pardubic na svém čtvrtečním zasedání schválilo záměr koncepčního projektu celkové rekonstrukce bytových domů v Husově ulici č. p. 1116–1119. Do bytového fondu tak přibyde 91 moderních bytových jednotek.

 • MŠ Doubek boduje na celorepublikové i krajské úrovni

  Úterní slavnostní večer v prostorách pardubického zámku odkryl stavby, které jsou v rámci Pardubického kraje hodnoceny jako ty nejlepší. Mezi objekty, které se dočkaly uznání poroty, nechyběla ani mateřská škola Doubek ve Svítkově, která se v nedávné době dostala do finále další ankety, celorepublikové soutěže Stavba roku 2021.

 • Vysokorychlostní trať zkrátí cestu z Pardubic do Prahy na 35 minut

  V prostorách pardubického hlavního nádraží se dnes konal úvodní den VII. ročníku již tradiční Železniční konference Pardubice. Letošní ročník konference je zaměřen na vysokorychlostní tratě. Na klíčové železniční akci tohoto roku tak nechyběl například vicepremiér a ministr dopravy Karel Havlíček, generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik, generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda a další významní hosté a odborníci.

 • Město investovalo 60 milionů do oprav škol

  Prázdniny byly v pardubických školách tradičně ve znamení oprav. Město do oprav školních budov, vedle běžné údržby, investovalo téměř 60 milionů korun. Zhruba polovinu z této částky muselo vynaložit na opravy střech u čtyř školských objektů. Pardubice zřizují celkem 18 základních a 32 mateřských škol, dvě základní umělecké školy a dva domy dětí a mládeže. V posledních letech do jejich oprav a rekonstrukcí každoročně investují desítky milionů korun.

 • Město plánuje výstavbu nové základní umělecké školy

  V Polabinách by brzy měla vyrůst nová budova základní umělecké školy Lonkova, kterou město plánuje postavit v ulici Stavbařů v Polabinách. Město chce nyní prostřednictvím architektonické soutěže najít takový návrh stavby, který bude splňovat již vypracované zadání včetně maximálních nákladů ve výši 150 milionů korun bez DPH.

 • Město cílí na zkvalitnění bytového fondu

  I díky podpoře radních za hnutí ANO 2011 město Pardubice nadále zlepšuje bytovou politiku. Tu přináší efektivnější plánování rozvoje městského bytového fondu skrze Program rozvoje bydlení, jehož cílem je dlouhodobý rozvoj a modernizace bytů ve vlastnictví města, ale i sociálně citlivé zvýšení nájmů, které radnice nezvyšovala od roku 2013.

 • Žádostí o podporu školních obědů přibývá

  Již sedmým rokem bude v tomto školním roce projekt Obědy pro děti pomáhat pardubickým školákům z chudých rodin. Ve školním roce 2015/16 projekt o.p.s. Women for women umožnil pravidelné stravování ve školní jídelně zhruba 40 dětem z rodin, kterým v rozpočtu nezbývají prostředky na úhradu školních obědů a podobně tomu bylo i v roce minulém. Od letošního září to bude již 62 školáků. Stravování dalších deseti dětí z mateřských škol opět podpoří Ministerstvo práce a sociálních věcí.

 • Svátek památek se blíží

  Již po jednadvacáté se v Pardubicích v rámci Dnů evropského dědictví (EHD) o víkendu 11. a 12. září pootevřou dveře tajemna a historie. Milovníci památek opět budou moci nahlédnout do historických objektů, které jsou po většinu roku veřejnosti uzavřeny. Letos se do této celoevropské akce v Pardubicích zapojí 20 objektů.

 • Stavební práce ve mlýnech pokračují podle plánu, část dotace brzy dorazí

  Město Pardubice brzy obdrží část dotačních peněz určených na stavební část Centrálních polytechnických dílen a Galerie města Pardubic, které rostou v areálu Automatických mlýnů. Radnice již získala kladné rozhodnutí o poskytnutí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, která by mohla dosáhnout maximální výše 171 milionů korun, částka v řádech desítek milionů by přitom do městské kasy mohla putovat už v tomto roce.

 • Pardubice podpoří krajské hasiče deseti miliony korun

  Finanční dar v hodnotě 10 milionů korun poskytne pardubická radnice Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje. Darované prostředky budou využity na pořízení cisternové automobilové stříkačky. Záměr radních v červnu jednomyslně schválilo zastupitelstvo města.

 • Pardubice vyhlásí soutěž na dodavatele stavby Terminálu B

  Vedení Pardubic rozhodlo o vypsání soutěže na dodavatele stavby terminálu B u železničního nádraží. Město ji chce z velké části financovat z programu Integrovaných územních investic (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace. Stavět by se mělo začít zřejmě příští rok.

 • Pardubice v mobilu nově nabízí mapu kriminality a hlášení rozhlasu

  Na občany, kteří využívají čerstvě spuštěnou mobilní aplikaci Pardubice v mobilu, čeká několik novinek. Jednou z nich je například mapa kriminality, která se „schovává“ pod dlaždicí Mapy, a doplněno v aplikaci bylo také hlášení městského rozhlasu.

 • Školky počítají s dětmi také o prázdninách

  Pardubické mateřské školy zůstávají pro děti otevřeny také o prázdninách a stejně jako v loňském roce v rozšířenějším režimu. Město po dohodě s vedením mateřských škol reaguje na omezení provozu způsobená pandemií COVID—19, která školky opět na nějaký čas uzavřela.

 • Turistické informační centrum míří na třídu Míru

  Návrat na své místo původní místo plánuje Turistické informační centrum Pardubice, a to na třídu Míru do volných prostor po kavárně, které patří Rozvojovému fondu. V bývalé kavárně bude infocentrum, kam budou chodit jeho návštěvníci, administrativní pracovníci budou ve stejné budově v patře. Ušetřené peníze za nájem dosavadních prostor město investuje do turistického ruchu.

 • Děti se v nové přístavbě svítkovské ZŠ rozloučily se školním rokem

  Převzít vysvědčení, předat kytičku a hurá na prázdniny. Takový byl dnešní den nejen v pardubických základních školách, které se tak na dva měsíce rozloučily se svými žáky. Popřát dětem krásné léto se vydali také primátor města Martin Charvát a náměstek pro školství Jakub Rychtecký, kteří zavítali do svítkovské základní školy.

 • Primátor Martin Charvát koordinuje možnosti pomoci jižní Moravě

  Město Pardubice od časných ranních hodin připravuje pomoc pro Jižní Moravu, kterou v noci postihly ničivé bouře provázené tornádem. Na výjezd je připravena městská policie, dobrovolní hasiči, pomoci jsou v případě potřeby připraveni také pracovníci Vodovodů a kanalizací a město zřizuje transparentní účet pro konkrétní obec.

 • Pomozme Moravské Nové Vsi

  Rada statutárního města Pardubice dnes rozhodla o tom, že město uspořádá veřejnou sbírku na pomoc bouřemi a tornádem postižené jižní Moravě. Výtěžek sbírky bude z Pardubic směřovat přímo do městyse Moravská Nová Ves. Dnes byl založen běžný účet, na který mohou jak podnikatelské subjekty, tak jednotlivci, zasílat finanční pomoc pro jednu z nejhůře postižených lokalit regionu. Číslo účtu je 123-3116330267/0100, IBAN: CZ24 0100 0001 2331 1633 0267.

 • Město podá žádost o dotaci na Letní stadion, může ušetřit přes 150 milionů korun

  Mimořádný bod z důvodu časového spěchu měli zastupitelé statutárního města Pardubice na svém čtvrtečním programu. Jednomyslně odsouhlasili podání žádosti k Národní sportovní agentuře na dotaci již zahájené rekonstrukce Letního stadionu.