Aktuálně

 • Pardubice podpoří krajské hasiče deseti miliony korun

  Finanční dar v hodnotě 10 milionů korun poskytne pardubická radnice Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje. Darované prostředky budou využity na pořízení cisternové automobilové stříkačky. Záměr radních v červnu jednomyslně schválilo zastupitelstvo města.

 • Pardubice vyhlásí soutěž na dodavatele stavby Terminálu B

  Vedení Pardubic rozhodlo o vypsání soutěže na dodavatele stavby terminálu B u železničního nádraží. Město ji chce z velké části financovat z programu Integrovaných územních investic (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace. Stavět by se mělo začít zřejmě příští rok.

 • Pardubice v mobilu nově nabízí mapu kriminality a hlášení rozhlasu

  Na občany, kteří využívají čerstvě spuštěnou mobilní aplikaci Pardubice v mobilu, čeká několik novinek. Jednou z nich je například mapa kriminality, která se „schovává“ pod dlaždicí Mapy, a doplněno v aplikaci bylo také hlášení městského rozhlasu.

 • Školky počítají s dětmi také o prázdninách

  Pardubické mateřské školy zůstávají pro děti otevřeny také o prázdninách a stejně jako v loňském roce v rozšířenějším režimu. Město po dohodě s vedením mateřských škol reaguje na omezení provozu způsobená pandemií COVID—19, která školky opět na nějaký čas uzavřela.

 • Turistické informační centrum míří na třídu Míru

  Návrat na své místo původní místo plánuje Turistické informační centrum Pardubice, a to na třídu Míru do volných prostor po kavárně, které patří Rozvojovému fondu. V bývalé kavárně bude infocentrum, kam budou chodit jeho návštěvníci, administrativní pracovníci budou ve stejné budově v patře. Ušetřené peníze za nájem dosavadních prostor město investuje do turistického ruchu.

 • Děti se v nové přístavbě svítkovské ZŠ rozloučily se školním rokem

  Převzít vysvědčení, předat kytičku a hurá na prázdniny. Takový byl dnešní den nejen v pardubických základních školách, které se tak na dva měsíce rozloučily se svými žáky. Popřát dětem krásné léto se vydali také primátor města Martin Charvát a náměstek pro školství Jakub Rychtecký, kteří zavítali do svítkovské základní školy.

 • Primátor Martin Charvát koordinuje možnosti pomoci jižní Moravě

  Město Pardubice od časných ranních hodin připravuje pomoc pro Jižní Moravu, kterou v noci postihly ničivé bouře provázené tornádem. Na výjezd je připravena městská policie, dobrovolní hasiči, pomoci jsou v případě potřeby připraveni také pracovníci Vodovodů a kanalizací a město zřizuje transparentní účet pro konkrétní obec.

 • Pomozme Moravské Nové Vsi

  Rada statutárního města Pardubice dnes rozhodla o tom, že město uspořádá veřejnou sbírku na pomoc bouřemi a tornádem postižené jižní Moravě. Výtěžek sbírky bude z Pardubic směřovat přímo do městyse Moravská Nová Ves. Dnes byl založen běžný účet, na který mohou jak podnikatelské subjekty, tak jednotlivci, zasílat finanční pomoc pro jednu z nejhůře postižených lokalit regionu. Číslo účtu je 123-3116330267/0100, IBAN: CZ24 0100 0001 2331 1633 0267.

 • Město podá žádost o dotaci na Letní stadion, může ušetřit přes 150 milionů korun

  Mimořádný bod z důvodu časového spěchu měli zastupitelé statutárního města Pardubice na svém čtvrtečním programu. Jednomyslně odsouhlasili podání žádosti k Národní sportovní agentuře na dotaci již zahájené rekonstrukce Letního stadionu.

 • Pardubické děti nasbíraly téměř 30 tun starého papíru

  Soutěž škol a školek ve sběru recyklovatelných materiálů, která v Pardubicích běží již přes dvě desetiletí, ustála i dobu koronavirové krize. V právě končícím školním roce 2020/2021 děti nasbíraly více než čtyři tuny PET lahví a 29,5 tun papírového odpadu. Zatímco ve sběru PET lahví školy oproti minulému roku, zřejmě i kvůli distanční výuce, zaostaly, množství papíru, které děti a jejich rodiče do škol nanosili, se více než zdvojnásobilo.

 • Vojenskou nemocnici může připomenout nová naučná stezka

  Město ve spolupráci s Turistickým informačním centrem Pardubice plánuje vytvořit novou naučnou stezku, která zájemce provede po temnější části historie města, zavede je do doby první světové války a přiblíží jim fungování válečných nemocnic.

 • Proměna Letního stadionu je již patrná

  Neutěšený prostor Letního stadionu je v moci stavařů společnosti PORR. Ta vyhrála výběrová řízení a její pracovníci začali s pracemi na rekonstrukci pro pardubický fotbal historického místa.

 • Jan Nadrchal: Občané Pardubic vloni vytřídili dva tisíce bioodpadu

  Radnice města podporuje recyklaci bioodpadu, náměstek primátora Jan Nadrchal tak mohl tento týden ocenit již 4000. jubilantku. Stala se jí Dagmar Šlégrová z Jesničánek, na kterou čekala cena v podobě poukazu na 2 tuny dražkovického kompostu a další drobnosti.

 • Jan Nadrchal: Chceme zvýšit kapacitu mateřských škol

  Pardubice hledají firmy, které připraví návrhy přístavby mateřské školy v Teplého ulici, stavbu školky v Gorkého ulici nebo nový azylový dům pro muže. Radnice chce zvýšit kapacitu míst v mateřských školách a zlepšit podmínky sociálně znevýhodněným lidem.

 • Terminál B může získat plnou dotaci, s jeho realizací se počítá v příštím roce

  Programové období 2014+ pomalu dobíhá do svého konce. Řídicí výbor ITI projednal poslední projekty z oblasti dopravy a tím pomyslně ukončil první sedmiletku Hradecko-pardubické aglomerace. Na další prostředky si žadatelé budou muset počkat nejméně do druhé poloviny roku 2022, kdy by mohly být vypsány první aglomerační výzvy pro nové programové období.

 • Práce na poldru chceme koordinovat se stavbou severovýchodního obchvatu

  Pardubická radnice pokračuje v přípravách poldru, který má sloužit jako protipovodňová ochrana města. Nacházet by se měl v místě Spojilského odpadu. Bude na městských pozemcích a stavět by se měl letos nebo příští rok v koordinaci se severovýchodním obchvatem.

 • Parkovací dům u arény odlehčí přeplněným ulicím

  Zastupitelstvo města Pardubic schválilo koncept parkovacího domu u arény. Vyrůst by měl mezi malou halou enteria areny a ulicí U Stadionu.

 • Město zajistí zvýšení četnosti svozů tříděného odpadu

  Město Pardubice v součinnosti se svozovou firmou Služby města Pardubic reaguje na zvýšené množství separovatelných složek komunálních odpadů a přistupuje ke zvýšení četnosti pravidelných svozů. Ve druhém pololetí letošního roku budou služby v lokalitách, kde jsou obyvatelé ve třídění odpadu nejaktivnější, častěji vyvážet kontejnery na papír, plasty a sklo. Město tak usiluje o to, aby tříděný odpad, který obyvatelé odkládají i v okolí plných popelnic, neznečišťoval a nehyzdil ulice.

 • Jan Nadrchal: V Červeňáku klademe důraz na ochranu přírody

  Náměstek primátora zodpovědný i za životní prostředí Jan Nadrchal nemohl chybět na participativním setkání s občany k územní studii Červeňák. „Lidé o něm měli zájem, zúčastnila se jej i paní architektka, která územní studii připravuje. Ukázala nám a popsala všechny nutné náležitosti. Věřím, že jsme uskutečnili důležitý první krok k tomu, abychom toto cenné území proměnili v příjemnou zónu,“ informuje.

 • Pardubice jako první město podpoří Týden pro klima

  Propagací ekologické dopravy se Pardubice se ve dnech 17. až 19. června připojí k akci Týden pro klima. Nestátní neziskové organizace, zabývající se zejména ochranou klimatu a životního prostředí, zmírňováním klimatické krize a přizpůsobováním se jejím dopadům, chtějí touto iniciativou upozornit co nejširší veřejnost na nutnost vážně se zabývat problematikou změny klimatu.