Aktuálně

 • Návštěva ministryně v Pardubicích

  Neuniklo vám? Klára Dostálová v Pardubicích.

 • Winternitzovy mlýny budou již brzy chloubou celého Pardubického kraje

  Winternitzovy mlýny budou již brzy chloubou celého Pardubického kraje

 • Primátor Martin Charvát jednal o obchvatu a nejen o něm

  Společně s primátorem města Pardubice Martinem Charvátem jsme se sešli se zástupci Ministerstvo obrany České republiky a Ministerstvo dopravy.

 • Letní pláž má nový přírůstek v podobě bistra

  Do loňské sezony vstoupilo pardubické aquacentrum posíleno o pětadvacetimetrový bazén, letos na návštěvníky pro změnu čeká zbrusu nové venkovní bistro. Stavba, která se nachází přímo pod pětadvacítkou, trvala necelých šest měsíců a městský rozpočet vyšla na téměř šest milionů korun (včetně DPH).

 • Martin Charvát: Prodej majority je pro Dynamo historickým momentem

  Zastupitelé statutárního města Pardubice na svém úterním mimořádném zasedání posvětili vstup společnosti ovládané Petrem Dědkem do hokejového klubu Dynamo Pardubice.

 • Nový náměstek primátora zvolen.

  Po prosincové rezignaci Heleny Dvořáčkové zůstala otázka, kdo na její uvolněné místo nastoupí?

 • Cyklostezky po obou březích Chrudimky

  S koncem loňského roku skončila výstavba cyklostezky a mlatového chodníku vedoucí po pravém břehu Chrudimky, od lávky u Vinice po lávku u Ideonu. Cyklostezka na levém břehu se také dočkala obnovy, neboť zde by vybudován nový mlatový chodník pro pěší a kočárky.

 • Podporujeme výstavbu letního fotbalového stadionu

  Co mají společného Brána borců-kulturní památka a potřeby úspěšných fotbalistů a mladých sportovců ?

 • Primátor města a starosta pátého obvodu vyjeli s noční hlídkou městské policie

  V úterý 1. října 2019 se primátor statutárního města Pardubic Martin Charvát a starosta Městského obvodu Pardubice V Jiří Rejda ocitli v nevšední roli. Oba se mohli vcítit do role strážníků Městské policie Pardubice, s nimi totiž absolvovali noční službu. Ta začala v 19:30 hodin na území Městského obvodu Pardubice V.

 • Gulášoklání

  v polovině září se sešli členové krajské organizace ANO a změřili síly ve vaření kotlíkového guláše.

 • Město se ujalo správy "Červeňáku"

  V bývalém vojenském areálu Červeňák přibyly v minulých dnech výstražné tabule, upozorňující příchozí, že na území vstupují na vlastní nebezpečí a neměli by se pouštět mimo již existující cesty. Město Pardubice, které je od konce května vlastníkem těchto pozemků, se takto, ale i dalšími opatřeními, snaží minimalizovat rizika, která s sebou pobyt v dávno nevyužívaném území nese.

 • Jednáme o lepších podmínkách pro naše řidiče.

  Pardubická MHD musela na sklonku léta přistoupit k nepopulárnímu kroku - prodloužení intervalů na některých linkách.

 • Sportovní park Pardubice

  Již čtvrtý ročník úspěšného Sportovního parku proběhl druhý týden v srpnu v krásném parku Na špici.

 • Oprava Dělnické začne ještě letos

  Dělnická ulice, důležitá pro obslužnost průmyslové zóny v Černé za Bory, by se ještě letos měla dočkat rekonstrukce. Město má hotový projekt, rozpočet stavby, stavební povolení i vyčleněné peníze na její realizaci. Připravuje výběrové řízení na zhotovitele a zároveň žádá ministerstvo průmyslu a obchodu o dotaci z národního programu na podporu podnikatelských nemovitostí a infrastruktury.

 • Cyklověž si našla své klienty

  Cyklověž, vybudovaná v rámci revitalizace pardubického přednádraží, si během prvního roku provozu našla své klienty. Zájem o bezpečné parkování kol výrazně stoupl poté, co město snížilo poplatek za celodenní parkování z deseti na pět korun.

 • Chvaletická elektrárna žádá o vyjímku

  Chvaletická elektrárna žádá o výjimku a v rámci řízení se její zástupci obrátili i na statutární město Pardubice. Rada města rozhodla, že nechá Zastupitelstvo, aby se k věci vyjádřilo a jasně tak deklarovalo svůj postoj k dané záležitosti.

 • Koaliční dohoda o politickém uspořádání statutárního města Pardubice ve volebním období 2018–2022

  Na ustanovujícím jednání Zastupitelstva města Pardubice byl 28 hlasy zvolen staronovým primátorem Martin Charvát, za hnutí ANO 2011 byla náměstkyní primátora zvolena Helena Dvořáčková. Radním za hnutí ANO 2011 byl zvolen Jiří Rejda.

 • My Terminál B dotáhneme!

  Zastupitelé nepodpořili nákup pozemku nutného pro výstavbu Terminálu B. Obstrukce opozice, které probíhají celé volební období, vyvrcholily právě při tomto klíčovém hlasování.

 • Letiště chce investovat do dostavby i rozvoje

  Společnost East Bohemian Airport chce do roku 2020 investovat do dalšího rozvoje pardubického mezinárodního letiště zhruba 57 milionů korun. Na značné části těchto investic se mají podílet akcionáři společnosti – město Pardubice a Pardubický kraj.

 • Tyršovy sady mají nový přírůstek v podobě pamětní desky

  Tyršovy sady mají na svém kontě již několik ocenění. To nejčerstvější získaly v loňském roce, kdy byly vyhlášeny jako Stavba roku 2017. Návštěvníci parku si navíc od tohoto týdne mohou pamětní desku s tímto titulem prohlédnout na vlastní oči na boční stěně budovy kavárny.