DDM Beta vstoupí do nového roku s lepším zázemím

Dům dětí a mládeže Beta sídlící v ulici Štolbova vstoupí do nového roku s vylepšeným zázemím. Stavbaři se zde letos pustili hned do několika oprav včetně výměny oken, opravy rozvodů v suterénu a vyměnili také střechu nad přízemní částí objektu. Náklady spojené s těmito pracemi přitom vyšly městský rozpočet na více jak 13,5 milionu korun.

Největší investice vyvolala výměna oken včetně instalací žaluzií a sítí proti hmyzu za téměř 7,3 milionu korun. Za zhruba 930 tisíc korun byly opraveny rozvody v suterénu. „Další etapa prací pak zahrnovala potřebnou a nezbytnou rekonstrukci střechy nad přízemím, které nyní zdobí nový světlík a která vyšla na více jak 5,3 milionu korun,“ informuje primátor města zodpovědný za investice Martin Charvát.

Radnice se snaží zvelebovat objekty zaměřené na aktivity pro děti pravidelně, do modernizace DDM Beta investovala již v loňském roce, kdy byl v objektu rekonstruován gymnastický sál za zhruba půl milionu korun. „Podpory zřizovatele, tedy Magistrátu města Pardubice, si velice vážíme, spolupráce je dlouhodobě skvělá. A dvojnásobnou radost nám dělá, když každou změnu v interiérech ocení i děti a jejich rodiče. Máme zkušenost, že pobyt v krásném a zdravém prostředí děti nejen těší, ale také kultivuje jejich chování,“ říká ředitelka DDM BETA Miriam Lukešová.

DDM Beta poskytuje zázemí přibližně 1500 dětem docházejícím na různé kroužky, mezi nimi i úspěšnému pohybovému studiu Hroch.