MŠ Doubek boduje na celorepublikové i krajské úrovni

Úterní slavnostní večer v prostorách pardubického zámku odkryl stavby, které jsou v rámci Pardubického kraje hodnoceny jako ty nejlepší. Mezi objekty, které se dočkaly uznání poroty, nechyběla ani mateřská škola Doubek ve Svítkově, která se v nedávné době dostala do finále další ankety, celorepublikové soutěže Stavba roku 2021.

Stavba získala uznání v rámci Pardubického kraje nejen za to, jak citlivě byl tento prostorově náročný objekt zakomponován do prostředí zástavby rodinných domů, ale také za nápaditost autorů návrhu v oblasti propojení vnitřních a venkovních prostor. Na výstavbu budovy, kterou pro město navrhla architektonická kancelář Med Pavlík architekti a která ve Svítkově vyrostla za zhruba 14 měsíců, se radnici podařilo získat finanční podporu Evropské unie.

„Jsem rád, že se nám daří získávat z Evropské unie finance na investice, jejichž cílem je kvalitnější občanská vybavenost. Dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, ze specifického cíle zaměřeného na zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení pokryla 51 milionů z celkových 63 milionů korun, za které byla školka nejen postavena, ale také moderně vybavena, takže děti zde mají opravdu vše, co potřebují, včetně dostatečně velkého prostoru pro venkovní aktivity,“ říká náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku Jan Nadrchal.

Objekt novostavby MŠ Doubek má kapacitu 75 dětí, zařízení je přitom v provozu od školního roku 2020/2021.