Na pardubickém závodišti začalo veřejné bruslení

Na pardubickém závodišti začala tento týden sezona veřejného bruslení. Pokud bude přát počasí, v provozu bude do února. Kvůli pandemickým opatřením je možné kupovat vstupenky pouze. Na ploše může být maximálně stovka lidí.

Ledová plocha je umístěná třetí sezonu za paddockem, dopoledne je určené pro objednané školy, odpoledne od 13.30 hodin může přijít veřejnost. Kluziště si také mohou pronajmout sportovní kluby i amatérští sportovci za 1800 korun na hodinu.

Loni byla kvůli pandemii ledová plocha otevřená pro veřejnost zhruba týden, pak si mohly pronajímat jen kluby. Letos jsou pandemická opatření zatím příznivější. Osvětlené kluziště je otevřené sedm dní v týdnu, poslední blok bruslení je od 20.00 do 21.00 hodin. Vstupné pro děti do deseti let je 20 korun, stejně jako pro seniory starší 60 let. Děti od deseti let a dospělí za jeden časový blok zaplatí 50 korun.

Návštěvníkům jsou k dispozici uzamykatelné skříňky a v době veřejného bruslení také půjčovna a broušení bruslí. Zdarma jsou k zapůjčení hrazdičky pro začínající bruslaře. Parkování v areálu je bezplatné, případně lze pro dopravu využít autobusů městské hromadné dopravy.

Veškeré informace včetně online aplikaci pro koupi vstupenek naleznete na www.zavodistepardubice.cz.